WHEY PROTEİN CİLDİNİZ VE SAÇLARINIZ İÇİN DE FAYDALI! - Tazelen Whey ProteinTazelen Whey Protein
hair-skin
30 Haz, 18

WHEY PROTEİN CİLDİNİZ VE SAÇLARINIZ İÇİN DE FAYDALI!


Bildiğiniz gibi proteinler, çeşitli amino asitler içeren büyük moleküllerdir. Vücudunuz, doğru bir fonksiyonla çalışmak için proteinlere ihtiyaç duyar. Yetişkin bir erkeği örnek olarak aldığımızda, günlük protein ihtiyacı yaklaşık olarak 71 gramdır. Kadınlarda bu oran, yine genel olarak 46 gramdır. (Bu rakamlar, kişiye özel belirlenmemiştir. Günlük protein ihtiyacınızı belirlemek için mutlaka bir doktora başvurun).

USDA, kadınlar için, aldıkları toplam kalorinin %17 ilâ %21’inin proteinlerden karşılanması gerektiğini söylüyor.

Uzmanlar, whey proteinin en saf, en doğal proteinlerden biri olduğunu düşünüyorlar. Birçok besinden daha fazla oranda protein içeren farklı farklı whey protein çeşitleri ve whey protein içecekleri var.

Whey proteinin sağlık açısından birçok faydasını sizlerle daha önce paylaşmıştık. Fakat, birazdan okuyacağınız bilgileri daha önce hiçbir yerde görmediniz, duymadınız.

WHEY PROTEİNİN SAÇ VE CİLT BAKIMI AÇISINDAN BİLİNMEYEN FAYDALARI

  1. Sağlıklı Tırnaklar Ve Sağlıklı Bir Cilt

Saç ve tırnaklar, yapıları gereği proteine ihtiyaç duyarlar. Whey protein, bu sürecin işlemesinde, özellikle hormon salınımı açısından bedene yardımcı olur. Yine bu süreçte, bazı enzimler kritik rollere sahiptir. Bu enzimlerin, işlevlerini etkili bir şekilde yerine getirmeleri için de whey protein yine yardımcı bir etkiye sahip!

  1. Saç Büyümesini Tetikler

Protein formları, saçlar için çok önemli yapı taşlarıdır. Saçın kendisi, proteinden oluşur dersek yanlış söylemiş olmayız. Bu yüzden, herhangi bir protein eksikliği durumunda, saçlarla ilgili problemler başlayabilir. Buna, saç dökülmesi de dahil! Düzenli olarak whey protein gibi bir destekleyici kullanıyorsanız, bedeniniz saçlarınızın ihtiyaç duyduğu proteini elde ediyor demektir. Düzenli olarak, yeterli oranda protein aldığınızda, saç dökülmesi gibi problemleri engellemiş olursunuz. Hatta, ek olarak saç büyümenizde bir artış gerçekleşir. İstenmeyen saç dökülmeleriyle karşılaşmamak için whey protein içecekleri tüketebilirsiniz. Günümüzde, damak zevkinize uygun birçok çeşitte whey protein içecekleri ve karışımları bulunuyor. Evde, kendiniz, dilediğiniz meyve suyu ile de bu tür protein bakımından zengin içecekler yapabilirsiniz.

  1. Cildin Güçlenmesine Yardımcı Olur

Kolajenler, cilde esneklik sağlayan önemli yapılardır. Vücudunuzdaki toplam proteinin yaklaşık %30’unu oluştururlar. Cildi, kemikleri, kan damarlarını ve dişleri güçlendirirler! Whey protein desteği aldığınız bir yaşam stiliniz varsa, bedeniniz kolajen bakımından zenginleşir. Doğal olarak, cildiniz de daha kuvvetli ve sağlıklı bir şekil alır.

  1. Cilde Esneklik Kazandırır

Whey protein içerisinde bulunan aminoasitler, cildinize sertlik ve esneklik kazandırır.

  1. Ev Yapımı Losyon

Bu madde sizi çok şaşırtacak! Evet, whey protein kullanarak, cilt bakımı için evinizde kendi losyonunuzu yapabilirsiniz. Whey proteini; cilt temizleyici ve nemlendirici olarak kullanan birçok insan var. Hatta, kozmetik markaları da şu an ürün geliştirme aşamalarında whey protein tercih ediyorlar. Bir parça pamuk yardımıyla, pamuğu whey protein içerisine daldırarak ıslatın. Teninize, yumuşak dokunuşlarla uygulayın. Sonuçlar sizi çok memnun edecek!

  1. Sivilcelenmeyi Önler

Whey, anti-mikrobik özellikler içeriyor. Bu yüzden, sivilcelerle başınız dertteyse, whey protein en yakın arkadaşınız olabilir. Çünkü, sivilcelerle savaşma noktasında gayet başarılı! Whey protein; ayrıca, yaşlanmayla birlikte gelen cilt lekeleriyle de savaşıyor ve cildinizin doğal rengini bulmasına (renklenmesine) yardımcı oluyor.

  1. Cildin PH Değerini Restore Eder

Banyo yaparken, küvetin içine iki kupa kadar whey ilave edin ve 20 dakika kadar bekleyin. Whey proteindeki asidik özellik, cildinizin PH değerini dengeleyecektir. Cilt hücrelerinizin yenilendiğini hissedeceksiniz!

Sağlıklı bir cilt ve sağlıklı saçlar için, siz de whey proteini yaşam stiliniz haline getirin!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir