Vejetaryenlere Whey Protein Öneriyor! - Tazelen Whey ProteinTazelen Whey Protein
vejeteryan
13 Ara, 17

Vejetaryenlere Whey Protein Öneriyor!


Tazelen içerik ekibi olarak fitness dünyasının önde gelen isimleri, destekleyici olarak ne öneriyorlar sizler için araştırmaya devam ediyoruz! Uzun zamandır birçok blog yazımızda değindiğimiz gibi whey proteinin kullanılmadığı herhangi bir spor dalı yok! Yoga ile yakından mı ilgilisiniz? Yine sizin için en iyi destekleyici besin, whey protein! Bu araştırmaları yaparken bir isim dikkatimizi çekti. Florian Bornschier! Neden diye soracak olursanız, kendisi bir vejetaryen ve O da destekleyici olarak kendisinden tavsiyeler istendiğinde aynı öneride bulunmuş.

Florian Bornschier henüz 24 yaşında. Skinny Muscles’ın ilk modellerinden… Daha da önemlisi “Men’s Health Cover Model” finalistlerinden bir isim!

Yaşamını önde gelen spor dergileri için fitness modelliği yaparak ve kişisel fitness eğitmeni olarak devam ettiriyor. Kendisi şu an Almanya’da. Vücuduna şekil kazandırmayı sevdiğini belirtmiş. Birçok fitness sporcusunun aksine, estetiğe büyük bir ilgisi olduğunu düşündürdü bize. Çünkü fotoğraflarına baktığımızda bir çeşitlilik hâkim. Kendisiyle ilgili detaylı bir araştırma yaptık. Çoğu röportajında belirtmemiş olsa da, modelliğe dair ayrı bir yeteneği olduğunu söyleyebiliriz. En azından bizde yarattığı etki bu şekilde oldu.

Ona sporu sevdiren nedenlerin arkasında bunu bir yaşam stili olarak görmesi var. İnsanlara bu konuda ilham vermeyi, destek olmayı bir meslek olarak görmüyor. Bununla mutlu oluyor! Birçok fitness sporcusunda gördüğümüz gibi, O da kendini çok iyi tanıyor diyebiliriz. Hayat amacını netleştirebilmiş şanslı isimlerden.

Çocukluğunda onu diğer arkadaşlarından ayıran özelliği belki de ailesinden gördüğü destek. Çünkü bunu sık sık dile getirmiş. Türkiye’de de özellikle her erkek çocuğunda gördüğümüz gibi O’nun da spora ilgisi futbolla birlikte başlamış. Ancak henüz 19 yaşındayken fitness dergileri, özellikle de magazinler ilgisini çekmiş gibi görünüyor. Bu dergilerden edindiği bilgilerle ağırlık çalışmaya ilgi duymuş.

Örneğin: German Men’s Health, en çok takip ettiği magazinlerden biriymiş. Bu dergilerden edindiği tavsiyelerle birlikte, büyük bir kum torbasıyla bedeninin tümünü çalıştırabildiği teknikler de öğrenmiş.

Florian’ın Londra’da geçirdiği özel bir dönem de olmuş. Anıları arasında bunu çok önemsiyor. Engelli gençlerin de bulunduğu bir etkinlikte hep birlikte spor yapmışlar ve o günden sonra Almanya’ya dönüşüyle birlikte bu ilham verme, eğitim işi onun vazgeçilmezlerinden biri olmuş. Hemen bir spor merkezine kayıt yaptırmış ve o günden beri tamamen düzenli olarak spor yapıyor.

Fitness’la ilgili en çok sorulan sorulardan birisi haftada kaç gün çalışmak gerektiği. Florian’ın bu konudaki düşüncesi haftalık 5 günlük bir çalışma programının uygun olduğu yönünde. Pazar günleri dinlendiğini belirtiyor. Oldukça disiplinli ve yine bedenini çok iyi tanıdığı bir çalışma takvimi var. Her gün spor yapmak istediğini itiraf etse de bunu sağlıklı bulmuyor ve mümkün olmadığını düşünüyor. Ancak belirttiğimiz gibi, belirli bir iç disiplini var. Spor seansları arasında pek boşluk bırakmamaya özen gösteriyor. Süreklilik O’nun için bu sporun öncelikleri arasında.

Florian’ın bir vejetaryen olduğunu belirtmiştik. Buna rağmen whey protein ile ilgili söyledikleri bizi gerçekten şaşırttı. O da birçok sporcu gibi destekleyicilerin öneminin ve sağlık açısından da gerekliliğinin farkında.
Kendisiyle yapılan röportajlarda, verdiği tavsiyelerde bu sporu yapmak için mutlaka vejetaryen olmak gerekmediğini de ayrıca belirtmiş. O’na göre sporcular genel beslenme programlarında, karbonhidrattan çok protein içeren gıdalar tüketmeliler. Hatta çok pratik bir önerisi de bulunuyor. Günlük beslenme programına whey protein takviyesi yapmanın yeterli olabileceği görüşünde! Whey protein shake’ler günümüzde oldukça popüler ve sporcuları da oldukça rahatlatan bir çözüm. Kendi damak tatlarına uygun shake’ler hazırlayabiliyorlar.

Florian’ın tavsiye ettiği diyet programları da kendisi gibi çok yalın. Sağlıklı karbonhidratlar dediği öneriler paylaşmış; esmer pirinç, yulaf ezmesi ve erişte gibi… Kötü yağlardan uzak durulması gerektiğine değiniyor. Ona göre iyi yağlar kategorisinde ilerlemeli. Çünkü vücudun kas geliştirebilmesi için gerekli olan yağlar bu iyi kategori sınıfında bulunuyorlar. Badem, avokado, balık yağı, tavsiyelerinden birkaçı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir