PROTEİN AĞIRLIKLI BESLENME YAYGINLAŞIYOR! - Tazelen Whey ProteinTazelen Whey Protein
shutterstock_1093335140-min
15 Ağu, 18

PROTEİN AĞIRLIKLI BESLENME YAYGINLAŞIYOR!


Her gün, sağlıklı beslenmeye düşkünlüğüyle bilinen daha çok insan, protein bakımından zengin besinleri tercih ediyor ve whey protein de bu tercihleri arasında bulunuyor! Whey protein ve whey protein içecekleri; kolay sindirilebilir olmaları, doğal yöntemlerle üretiliyor olmaları ve daha birçok olumlu sebepten dolayı tüketimi giderek yaygınlaşan bir protein kaynağı!

Protein Ağırlıklı Beslenme Yaygınlaşıyor

Günümüzde birçok modern tüketici, hareketli bir yaşam stiline sahip. Bu yüksek tempoda başarılı olmanın en iyi yollarından birisi spor yapmak, diğeri de sağlıklı beslenmek! Durum böyle olunca, artık modern tüketiciler çok daha bilinçli ve araştırmacı! Her whey protein içeceğinin harika bir tadı olduğunu söylemek zor, fakat, müşteriden gelen talep arttıkça, her gün yepyeni bir whey protein ürün çeşidiyle karşılaşıyoruz. Türkiye piyasasında da bulunan, birçok meyve aromalı, çikolatalı whey protein içeceği ile karşılaşmak mümkün.

Whey proteinin “tam protein” kategorisinde olduğu, artık herkes tarafından bilinen bir gerçek. Çünkü, gerekli tüm aminoasit çeşitlerini içerisinde barındırıyor (Bu aminoasitleri, bedenimiz tek başına üretemiyor, bu yüzden mutlaka dışarıdan alınmalı).

Diğer protein kaynaklarıyla karşılaştırıldığında, whey protein ve içeceklerinin tatları oldukça ideal! Ayrıca, bu hareketli yaşam temposunda, kullanımları da oldukça pratik. Hepimiz kabul ediyoruz ki; alışveriş yapmak, yemek pişirmek, bulaşıkları yıkamak ve tüm bunları uygun bir zaman programına dahil etmek hiç de kolay değil! Whey protein ve protein içecekleri, tam da bu noktada birer kurtarıcı gibi imdadımıza yetişiyor!

Whey protein ve whey protein içeceklerini, diğer protein kaynaklarından ayıran diğer önemli bir özellik de, içerdiği yüksek protein oranı! Birçok whey protein içeceğini, bir gün içerisinde tüketmek zorunda değilsiniz. Kalan yarısını buzdolabında saklayabilir ve ertesi gün tüketebilirsiniz (Bu konuda, ürün etiketlerini dikkatlice okuyun ve doğru protein oranı için eğitmeninize veya doktorunuza başvurun). Bu özellikleriyle, bütçe açısından da bir hayli uygun içecekler!

Günümüzde birçok insan, sporu, ikinci evleri olarak görüyorlar! Artan protein ihtiyacının en temel nedenlerinden birisi de bu. Bu yüzden, kas gelişimini destekleyen, kasların yıkım ve onarım süreçlerinde vücuda destek olan bir beslenme stiline geçmeleri şart. Yüksek kalitede protein ihtiyacı arttıkça, whey protein ve içeceklerine gösterilen talep de artacakmış gibi görülüyor.

Yeni Trend Whey Protein

Özellikle whey protein içecekleri, whey protein dünyasında artan bir ivmeyle popülerleşiyor. Tamamen doğal birçok besinle birlikte tüketilebilir olması, iyi bir tada sahip olması, whey protein içeceklerini en çok tercih edilir kılan özelliklerden sadece birkaçı!

Eskiden, vücut geliştiriciler ihtiyaç duydukları proteini, yumurta karışımlarından elde ederlerdi. Şimdiye kıyasla, çok daha fazla emek gerektiren bir süreci yaşıyorlardı.

Trend bu kadar hızlı yükselince, whey protein endüstrisi de, ilerlemeye devam ediyor. Günümüzde, şekerden (laktoz) ve yağdan arındırılmış birçok protein çeşidiyle karşı karşıyayız. Hatta, kimi whey protein formüllerinde, şeker oranı neredeyse sıfır!

Çünkü, müşterinin de talebi bu yönde! Daha az şeker içeren whey protein içecekleri istiyorlar.

Gelecekte, jimnastik severler, vücut geliştiriciler veya sporun herhangi bir dalıyla ilgili olan spor severler whey protein ve protein içeceklerine daha dazla yönelecekler. Bu süreçte, geliştirilen ürünler hem daha sağlıklı, hem de lezzet bakımından daha ilgi çekici hale gelecek.

Hepsini toparladığımızda, hem whey protein içeceği üreticileri hem de spor severler açısından bizi çok daha fazla yenilik bekliyor.

Siz de, geç kalmadan, sporu bir yaşam stili haline getirin ve sizin için en ideal whey protein içeceğiyle şimdiden tanışın!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir