KİLO VERMEK İSTEYENLER DE WHEY PROTEIN TERCİH EDİYOR! - Tazelen Whey ProteinTazelen Whey Protein
1
31 Tem, 18

KİLO VERMEK İSTEYENLER DE WHEY PROTEIN TERCİH EDİYOR!


Whey protein ile ilgili en genel bilgi şudur. Vücut geliştirenler, her spor sonrası, ellerinde bir whey protein ile gezerler. Bunun nedeni, sizin de bildiğiniz gibi, whey proteinin kas gelişimine olan faydaları! Ancak, whey proteinle ilgili çok az bilinen çok önemli bir gerçek daha var! Evet, eğer kilo vermek istiyorsanız, kadın veya erkek olun, sağlıklı bir kilo verme süreci için whey protein vazgeçilmeziniz olacaktır!

Whey protein, diyet süreçlerinde, tüm besinlere alternatif olabilecek bir dosttur! Daha önceki yazılarımızda, ürünlerimizin doğallığı ve peynir üretim süreçleriyle ilgili sizleri ayrıntılı bir şekilde bilgilendirmiştik. Peynir, üretim sürecinde çok genel olarak katı ve sıvı olarak ayrılır. İşte bu sıvı kısım tamamen doğaldır ve adına whey deniyor. Ardından gelen doğal işleme süreçleriyle birlikte, 9 faydalı amino asit dahil olmak üzere, elinizde düşük laktozlu harika bir besleyici gıda oluyor.

Whey protien, kas geliştirmede bir destekleyici olarak kullanıldığında, kas protein sentezine yardımcı oluyor. Bununla birlikte, yağsız doku kütlenizin gelişimine de katkısı var!

Şimdi geliyoruz, en ilginç ve can alıcı noktaya! Yapılan araştırmalar, sıvı whey protein tüketen kadınların, kas kütlelerini daha iyi koruduklarını net bir şekilde ortaya koydu. Bununla da bitmiyor… Eğer, kilo vermeye niyetlendiyseniz, sıvı whey protein tükettiğinizde, vücudunuz yağ yakmaya daha kolay yöneliyor!

Tabii ki, bunun da özel bir programla ve bir uzmana danışarak yapılması çok önemli. Bizler yine de, whey protein tüketerek, nasıl daha kolay kilo verebilirsiniz, kilo verme programınıza whey proteini nasıl dahil etmelisiniz, konuyla ilgili birkaç ipucu verelim!

  1. Öğün yerine, bir smoothie, bir meyve karışımı içerisine whey protein ekleyebilirsiniz.
  2. Abur cubur tüketmek istediğinizde, kendinize dur deyin! Ve bir bardak sütle birlikte kendinize enfes bir whey protein shake hazırlayın. Afiyetle için.
  3. Eğer, yemek için dışarı çıkıyorsanız, bir miktar whey protein alabilirsiniz. Böylece, hem tokluk hissedeceksiniz, hem de aşırı yemeye karşı önlem almış olacaksınız.
  4. Spor mu yaptınız? Hemen ardından whey protein için. Suyla karıştırarak bile tüketebilirsiniz.

Öğün Yerine Whey Protein

Dünyanın her yerinde, birçok insan ne yazık ki, güne kahvaltıyı geçiştirerek başlıyor. Hatta, bazıları kahvaltı bile yapmıyor. Whey proteinle hazırlayacağınız hızlı bir karışım (kahve, süt, su, doğal meyve suları), kahvaltı konusunda aceleciyseniz, bu probleminizi çözecektir. Kilo verme sürecinizde, dengeli beslenme, her zaman olduğu gibi çok önemlidir! Bu tür kahvaltı karışımlarınıza, damak tadınıza uygun çeşitli sebzeler bile ekleyebilirsiniz. Protein, yağ ve karbonhidrat dengesini daima aklınızda tutmaya çalışın.

Atıştırmalar Yerine Whey Protein

Whey protein de, protein bakımından zengin birçok besin gibi sizi uzun süre tok tutar. Düzenli olarak whey protein tükettiğinizde, bu artık sizde bir yaşam stili haline gelir. Zamanla, siz de atıştırmalıklardan vazgeçtiğinizi, onları hayatınızdan çıkardığınızı fark edeceksiniz! Eğer, uzun süreler boyunca açlık hissiniz yoksa, neden birşeyler atıştırasınız ki?

Atıştırmalıklara en çok öğlen vakitlerinde ihtiyaç duyuyoruz. Ya öğle yemeğimizi erteliyoruz, ya tam istediğimiz gibi beslenemiyoruz, ya da henüz akşam olmadan hemen acıkıyoruz. Yine, düzenli olarak whey protein tükettiğinizde, bu tür alışkanlıklar sizi terk edecektir. Hatta, akşam olmadan acıkıyor ve mutlaka birşeyler atıştırma ihtiyacı duyuyorsanız, şeker ağırlıklı gıdalar yerine whey protein tercih edebilirsiniz. Bu size, sadece fiziksel olarak değil, psikolojik olarak da büyük kolaylıklar sağlayacaktır.

2
Kilo vermek isteyen bir bireyseniz; çikolata veya bisküviler yerine whey protein tüketmek sizce de kulağa daha mantıklı gelmiyor mu?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir